Кошик
Надійний продавець Prom.ua
Вітаємо Вас на сайті компанії "Otima-plast"Продукція
+380985147340
Контакти
OPTIMA-PLAST
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380985147340Відділ продажів
+380612186263Бухгалтерія
УкраїнаЗапорізька областьНаталівкавул. Тваринницька, 1
live:122b0074acd20e31
Мапа

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Інформація про способи надання першої допомоги постраждалому

Інформація про способи надання першої допомоги постраждалому

Інформація про способи надання першої допомоги постраждалому у ДТП.

Назва засобу

Призначення та спосіб користування

Джгут для зупинення кровотечі

Застосовується у разі артеріальної кровотечі, травматичної ампутації кінцівки. У разі артеріальної кровотечі накладають вище рани, терміном не довше 30 хв. У разі травматичної ампутації накладають на культю кінцівки на період транспортування до лікувальної установи без часового обмеження.

Бинт еластичний

Для накладання пов’язок, особливо у разі венозних кровотеч. Можна використовувати для фіксації шин.

Бинт марлевий стерильний

Для накладання пов’язок безпосередньо на рану.

Бинт марлевий нестерильний

Використовують для фіксації стерильних елементів, що накладені безпосередньо на рану. фіксації шин.

Серветки з хлоргексидином, або замінники

Після відкриття пакета накладають безпосередньо на рану. Забезпечує антисептичний ефект. Треба накладати на рани після зупинення кровотечі.

Серветки кровоспинні з фурагіном, або  замінники

Після відкриття пакета накладають безпосередньо на рану. Використовують для зупинення кровотечі. Найефективніші у разі капілярної кровотечі.

Серветки стерильні

Після відкриття пакета накладають безпосередньо на рану, опіки. Після накладання серветки на рану її треба зафіксувати бинтом чи лейкопластиром.

Пакет перев’язувальний стерильний

Використовують для накладання пов’язок на рани. Стерильну, товстішу частину пакета(подушечку) накладають на рану, після чого фіксують бинтом, що є невід’ємною частиною пакета.

Ножиці з тупими кінцями

Для розрізання бинта, лейкопластиру, одягу тощо.

Косинка медична перев’язувальна

Використовують для фіксації шин у разі переломів, накладання пов’язок, фіксації кінцівок у разі вивихів та забоїв.

Гелева пов’язка (серветка) у разі опіків

Використовують у разі опіків на до госпітальному етапі. Накладають безпосередньо на місце опіку та фіксують стерильним бинтом.

Пристрій для проведення штучного дихання портативний

Використовують під час проведення штучного дихання «рот - у-рот» під час серцево-легеневою реанімації.

Рукавички медичні

Використовують у всіх випадках під час надання екстреної медичної допомоги постраждалому.

Термопокривало

Використовують для зігрівання постраждалого за низьких температур та під час надання протишокового положення. Після відкриття пакета, термопокривало повністю розгортають та накривають ним усе тіло, окрім голови. У разі утоплення попередньо необхідно зняти мокрий одяг з потерпілого.

Булавки англійські

Для фіксації бинтових пов’язок, косинок.

Вата нестерильна

Накладають на рану поверх стерильного бинта чи серветки. Використовують як прокладку між шкірою та шиною під час фіксування переломів.

Лейкопластир

Накладають на рану поверх стерильного бинта чи серветки. Використовують як прокладку між шкірою та шиною під час фіксування переломів.

Пластир бактерицидний

Після зняття захисної плівки накладають на дрібні порізи, садна для попередження їхнього забруднення.

 

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ:

 

Потерпілому потрібен спокій, а якщо не ушкоджені кишки, то і рясне пиття.

Якщо пошкодження організму велике, у потерпілого може бути «погано з серцем». Дайте йому якийсь «сердцевий» і якийсь знеболюючий засіб.

При великих пошкодженнях шкіри треба дати антибіотик.

ВТРАТА СВІДОМОСТІ. Більшість хворих, які втратили свідомість, гинуть від удушення власним язиком або блювотними масами.Щоб відвести язик від глотки, закиньте хворому голову назад. Рот і глотку очистіть від блювоти пальцями, обгорнутими носовою хусткою. Покладіть хворого, підніміть йому ноги вище - щоб поліпшити приплив крові до голови. Можна покласти хворого на бік або на живіт: тоді не буде западати язик і блювота не заповнить дихальні шляхи.

НЕПРИТОМНІСТЬ. Непритомність - неглибока втрата свідомості через недостатнє живлення мозку кров'ю. Причини: фізичні та розумові перевантаження, крововтрата, перегрівання, голод. Дія: покладіть ноги вище, голову нижче.

ЗУПИНКА СЕРЦЯ. Припинення роботи серця може настати від удару електричним струмом, від різкого переохолодження. Ознаки зупинки серця: припинення дихання, втрата свідомості, іноді - судоми.

Не шукайте пульс, не біжіть по допомогу: у вас є тільки дві хвилини на порятунок людини. Робіть непрямий масаж серця. Спосіб: тиснути на середину грудної клітини (а не на область серця!). Дорослим натискати 60 разів на хвилину з силою 50 кг. Грудина повинна прогинатися на 4-5 см. Дітям натискати 60 разів на хвилину з силою 20 кг. Немовлятам натискати 100 разів на хвилину двома пальцями.

ЗУПИНКА ДИХАННЯ. Приступайте до штучного дихання. Вдихайте в хворого повітря через рот або ніс - після різкого власного вдиху. Повторюйте 10 разів на хвилину. «З'єднання» з хворим має бути щільне. Краще уникати безпосереднього контакту своїх губ з губами хворого. Для цього візьміть носовичок, виконайте в ньому отвір ножем і покладіть хворому на рот. Голову хворого тримайте закинутою назад - щоб язик не перекривав глотку. У вас може запаморочиться голова від надлишку кисню в крові. Щохвилини перевіряйте, чи працює у хворого серце.

ПОЄДНАННЯ ШТУЧНОГО ДИХАННЯ З МАСАЖЕМ СЕРЦЯ:

1. Якщо у вас немає помічника: 2 вдохи - 15 натискань на грудину;

2. Якщо помічник є: на 1 вдох - 4 натиснення на грудину на видиху.

Не припиняйте допомогу потерпілому більш ніж на 10 секунд. Можна підтримувати життя штучним диханням і масажем серця протягом 2-3 годин. Якщо зіниці у хворого не розширилися, значить, він ще живий. Якщо ознаки пожвавлення (пульс, власне дихання) не з'являються, покладіть ноги хворого на опору на півметра вище його голови, щоб поліпшити наповнення серця кров'ю. Не кидайте роботу при перших ознаках пожвавлення.

ВТРАТА КРОВІ. Втрата (1-2) літрів крові - смертельно небезпечна. Ознаки ушкодження артерії: фонтан червоної крові. Ознаки ушкодження вени: слабкий струмінь темної крові. При артеріальній кровотечі джгут накладається на артерію кінцівки, вище місця пошкодження. Якщо пошкоджена артерія на передпліччі, стегні або гомілці, слід максимально зігнути кінцівку в суглобі вище рани, підклавши в вигин м'який валик. Тонка мотузка або дріт не годиться для джгута, так як пошкоджує тканини. Зупинка венозної кровотечі: підняти пошкоджену кінцівку вище, накласти на рану пов'язку, що давить (не джгут!). Якщо кровотеча сильна, накладіть джгут на кінцівку нижче рани. Тривалість накладення джгута: не більше 2 год. влітку, не більше 1 год. взимку (можна відморозити кінцівку).

РАНИ. Дрібні подряпини заливайте йодом. У великих ран змащуйте тільки край: йод - не ліки, а дезінфектор. Дрібні подряпини можна замазувати клеєм БФ-6. Якщо нема чим промити брудну рану, промийте сечею. Сеча стерильна, але швидко протухає. Не втрачайте відірвані частини тіла, вибиті зуби - промийте, заберіть в лікарню.

ПОШКОДЖЕННЯ ХРЕБТА. Покладіть постраждалого животом вгору на рівну жорстку поверхню. Якщо такої поверхні немає, укладіть животом донизу.

УШКОДЖЕННЯ ЧЕРЕПА. Покладіть на голову охолоджуючий компрес. Закидати голову не можна. Щоб не запав язик, треба проколоти його голкою в 2 см від кінчика, протягнути нитку і закріпити її так, щоб язик висовувався з рота. Забезпечте нерухомість голови: обкладіть валиками.

ВИВИХИ І ПЕРЕЛОМИ. Якщо є можливість дочекатися кваліфікованої медичної допомоги, не виправляйте неприроднє положення кісток, не вправляйте уламки кісток при відкритих переломах. Якщо необхідно транспортувати потерпілого, не чекаючи лікаря, робіть наступне: 1. Оберніть шини м'яким матеріалом. При закритому переломі не кріпіть шини надто туго: в кінцівці повинен збережеться кровотік; 2. Якщо перелом відкритий, спочатку зупиніть джгутом кровотечу, потім забинтуйте рану, потім накладіть шину. При переломі ребер, туго забинтуйте грудну клітку знизу вгору. При переломі ключиці, покладіть в пахвову область м'який валик, прибинтуйте зігнуту в лікті руку до тулуба. При переломі таза покладіть потерпілого спиною на жорстку поверхню, злегка розведіть ноги і покладіть під коліна валики. Якщо немає відповідного матеріалу для шини, прив'яжіть зламану ногу до здорової, зламану руку до тулуба.

ШОК. Шок - стан організму, який настає при важких травмах. Стадії шоку:1-а (5-10) хвилин: збудження, відчуття сильного болю; 2-а: рана мало чутлива до болю, тіло холодне, пульс слабкий, глибока апатія. Допомога при шоці: підняти ноги (якщо не пошкоджений череп), зігріти (не перегрівати!) Рясно напоїти (якщо не пошкоджений живіт).

ТРАНСПОРТУВАННЯ ПОТЕРПІЛОГО. При проникаючому пораненні грудної клітини транспортуйте потерпілого покладеним на поранений бік - щоб здоровому легкому було легше дихати. При пошкодженні черепа, хребта, таза - транспортуйте тільки лежачи. Якщо наклали джгут - прикріпіть до нього записку із зазначенням часу накладення.

ЗАБИТTЯ. При сильному ударі потрібні холод, спокій, туга пов'язка, піднесене становище забитої частини. При ударі внутрішніх органів - спокій і холод. Перша доба охолоджуйте забій снігом або водою - для зупинки кровотечі. Другі і наступну добу зігрівайте забій - для розсмоктування тромбів.

ПОШКОДЖЕННЯ ОЧЕЙ. При попаданні в око стороннього тіла не можна терти око, так як це «тіло» може вдавитися в очне яблуко. Способи промивання ока при попадання в нього стороннього предмету:1) лягти і лити на око воду, часто кліпаючи; 2) налити воду в долоню, нахилити голову так, щоб око опинилося у воді; 3) змочити вату водою, не віджимати, водити за місцем змикання повік, не стискаючи повіки щільно.

КРОВОТЕЧА З НОСА. При перебігу крові з носа треба сидіти (не лежати!), злегка нахиливши голову вперед. Якщо кров накопичиться в шлунку, може початися блювота. Якщо кровотеча сильна, можна заткнути ніздрі ватними тампонами.

ТЕПЛОВИЙ ОПІК. Якщо шкіра знищена опіком, не промивайте обпечене місце марганцівкою, одеколоном або іншими дезінфектором. Не чистіть рану від клаптиків обгорілого одягу. Не зривайте з рани залишки одягу, а обірвіть їх. Не накладайте пов'язку з жиром, сечею, содою. Накладіть суху чисту пов'язку. Якщо шкіра ціла, але почервоніла, змастіть її борним вазеліном. При великому ушкодженні можуть допомогти в «опіковому центрі».

ХІМІЧНИЙ ОПІК. Хімічний опік трапляється при попаданні на шкіру активної речовини. Змийте речовину рясним струменем води. Якщо речовина (негашене вапно, натрій і т.п.) Набуває з водою в реакцію, не змивайте його водою, а відскребіть.

УРАЖЕННЯ СТРУМОМ. Не беріть голими руками за відкриті частини тіла потерпілого, який ще перебуває «під струмом». Навіть наближення до потерпілого може бути небезпечно через «крокової напруги».

ОТРУЄННЯ ВИХЛОПНИМИ ГАЗАМИ. При вдиханні вихлопних газів (у складі яких багато чадного газу) руйнується гемоглобін крові і настає кисневе голодування. Ознаки: біль у скронях, тяжкість в голові, шум у вухах, блювота, слабкість, у важких випадках - втрата свідомості. Допомога: спокій, свіже повітря, серцеві засоби.

facebook twitter
Інші статті